وکیل ملک : مشاوره و متخصص امور ملکی و املاک و انواع دعاوی ملکی و قرارداد

وکیل دادگستری علی رمضانزاده اخذ تندیس اجلاس سراسری رضایت مندی مشتری و مدیریت نوین در مرکز همایشهای صدا و سیما

وکیل ملک – وکیل امور ملکی

وکیل ملک و انواع دعاوی ملکی یکی از مهمترین عناوینی است که برای مجموعه ای از دعاوی حقوقی و کیفری که به نوعی به موضوع املاک و مستغلات مربوط می شوند در نظر گرفته می شود. در این مجموعه از دعاوی موضوعات بسیار متنوعی یافت می شود. مانند: دعاویی الزام به تنظیم سند رسمی، الزام به ایفای تعهدات قراردادی و قانونی، الزام به اخذ پایان کار، الزام به اخذ صورتمجلس تفکیکی ملک، خلع ید ، تقسیم و افراز املاک مشاع و همچنین دعاوی کیفری مانند: انتقال یا فروش مال غیر، کلاهبرداری، جعل سند، تصرف عدوانی و ممانعت از حق، که همه این موضوعات در دایره دعاوی ملکی قرار دارند.

وکیل ملک

وکیل دعاوی ملک

منظور از ملک مشاع و ملک مفروز چیست؟

منظور از مشاع (یا ملک مشاع) ملکی است که میان چند نفر مشترک باشد و در مقابل آن ملک مفروز قرار دارد. منظور از مفروز وکیل ملکی است که بعد از اشاعه به صورت چند سهم جداگانه درآمده و میان شرکا تقسیم شده باشد.

ممکن است دو یا چند نفر ملکی را به شراکت مالک باشند بدون اینکه سهم هر کدام از آنان از نظر حدود و مشخصات بین مالکین مشخص شده باشد که به آن ملک مشاع گفته می شود و چنانچه مالکین با رضایت یکدیگر قسمت یا قسمت های مشخصی را برای یکدیگر تعیین نمایند به قسمت های تعیین شده سهم مفروز گفته می شود وکیل ملک – وکیل متخصص امور ملکی – وکیل املاک – وکیل انواع دعوی ملکی – وکیل متخصص ملک- مشاوره حقوقی املاک –   .

اصطلاح مفروز در برابر مشاع زمانی به کار می­رود که از نظر مقررات ثبتی، قصد جداکردن یک قسمت از سهم مالکیت یکی از شرکاء از سهم سایر شرکاء در ملک معین مطرح باشد. یعنی اگر چند نفر هر کدام مقدار مشاعی از ملک را مالک باشند و بخواهند سهم خود را مفروز کنند تا مستقلاً از ملک خود بهره ­برداری کنند، باید آن ملک به نسبت سهم مشاعی مالکان بین آنان افراز شود تماس.

وکیل ملکی و متخصص املاک

تفاوت تفکیک، افراز و تقسیم ملک و املاک چیست؟

ممکن است یک نفر مالک زمین بزرگی باشد و تصمیم به تفکیک ملک خود و تقسیم آن به قطعات و متراژ کوچکتری داشته باشد که در اینجا مالک که یک نفر است ملک خود را تفکیک می نماید.

اما در مورد افراز شرایط متفاوت است. چرا که در افراز حتما باید مالک بیش از یک نفر باشد و بطور مثال نمی توان گفت که شخصی می خواهد ملک خود را افراز نماید.

در تقسیم نامه های زمین و یا املاک، مالک بیش از یک نفر است و ممکن است یکی از شرکا سهم بیشتری داشته باشد و نوعی صلح بین شرکا انجام شود وکیل ملک – وکیل متخصص امور ملکی – وکیل املاک – وکیل انواع دعوی ملکی – وکیل متخصص ملک- مشاوره حقوقی املاک –   .

افراز و تفکیک را برای شما توضیح دادیم و باید این را اضافه نماییم که تقسیم اعم است از افراز و تفکیک ف یعنی آن که تقسیم هم شامل افراز می شود و هم شامل تفکیک.

وکیل ملکی

مشاوره حقوقی ملکی 

آیا فروش ملک مشاعی بدون رضایت مالکین دیگر امکان دارد؟

شریک زمین مشاع یا ملک مشاع هر وقت تمایل داشته باشد می تواند تقاضا کند که ملک مشاع بین او و دیگر مالکان افراز شود، مگر آنکه به موجب قانون افراز آن ملک امکان نداشته باشد.

توافقات شرکاء

وکیل ملک – وکیل متخصص امور ملکی – وکیل املاک – وکیل انواع دعوی ملکی – وکیل متخصص ملک- مشاوره حقوقی املاک –   گاهی اوقات شرکا توافق میکنند که بطور مثال زمینی را حدود دو هزار متر مربع است را بین خود افراز کنند.

اداره ثبت اسناد و املاک

به این صورت که توافق می کنند که سهم هر کدامشان چند متر مربع باشد و در کدام قسمت زمین قرار گیرد که در اینصورت اداره ثبت اسناد و املاک طبق توافق شرکا اقدام به صدور سند تفکیکی می نماید.

دادگاه محل وقوع ملک

اما در بیشتر مواقع شرکا راضی به تقسیم و یا افراز نمی شوند که در اینصورت هر کدام از شرکاء ملک مذکور می توانند برای فروش ملک مشاع به دادگاه محل وقوع ملک مراجعه نمایند.

آیا خلع ید از وکیل ملک مشاع امکان دارد؟

در مواقعی که هیچگونه قراردادی بین مالک و شخص متصرف ملک وجود نداشته باشد دیگر طرح دعوای تخلیه بی معنی و بی فایده است و در این مواقع چاره کار طرح دعوای خلع ید از ملک است.

در این مواقع شخص مالک برای تقدیم دادخواست خلع ید از ملک باید ابتدا مالکیت خود را به اثبات برساند که مهمترین و محکمترین دلیل در این راستا ارائه سند مالکیت است و همچنین شخص مالک باید این موضوع را نیز به اثبات برساند که شخصی که ملک را در تصرف دارد، بدون اذن یا اجازه مالک ملک مذکور را تصرف نموده است که به آن تصرف غاصبانه نیز می گویند وکیل ملک – وکیل متخصص امور ملکی – وکیل املاک – وکیل انواع دعوی ملکی – وکیل متخصص ملک- مشاوره حقوقی املاک –   .

دعاوی مربوط به خلع ید ، دستور تخلیه ، تخلیه ید و رفع تصرف عدوانی به دلیل شباهت هایی که با یکدیگر دارند، اغلب باعث اشتباه اکثریت مردم می شوند که این اشتباه باعث از دست رفتن وقت و هزینه زیادی از آنها می شود. لذا برای جلوگیری از هدر رفتن وقت و هزینه خود، قبل از طرح هرگونه دعوا در این مورد یا دفاع از دعوای طرح شده بر علیه شما، لازم است که با وکیل پایه یک دادگستری مشاوره داشته باشید تا بهترین تصمیم ممکن را اتخاذ نمایید و در همین راستا لازم به ذکر است که چنانچه نیاز به مشاوره حقوقی یا درخواست وکیل داشتید میتوانید با تماس با موسسه حقوقی مشهور از خدمات وکلای با تجربه و خبره ما بهره مند گردید.

وکیل ملک – وکیل متخصص امور ملکی – وکیل املاک – وکیل انواع دعوی ملکی – وکیل متخصص ملک- مشاوره حقوقی املاک – املاک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *