شناسنامه فنی چیست و چه سازمانی مسئول صدور آن می باشد ؟

وکیل دادگستری,وکیل پایه یک,وکیل شرکت,وکیل املاک,وکیل در دادگستری,,وکیل علی رمضانزاده

هر ساختمانی دارای کیفیت ساخت و نوع مصالح و سازنده خاصی می‌باشد ساختمان‌هایی که توسط افراد دارای صلاحیت ساخته میشوند در انتهای کار خود می‌توانند شناسنامه فنی بگیرند.

شناسنامه فنی چیست و چه سازمانی مسئول صدور آن می باشد؟ هر ساختمانی دارای کیفیت ساخت و نوع مصالح و سازنده خاصی می‌باشد ساختمان‌هایی که توسط افراد دارای صلاحیت ساخته میشوند در انتهای کار خود می‌توانند شناسنامه فنی بگیرند.

در این شناسنامه مشخصات آن ساختمان نقشه‌ها و ازبیلت‌ها و تغییرات در زمان ساخت بصورت دقیقی آورده می‌شود و می‌توان نشان دهنده کیفیت ساخت و نوع ساخت باشد و می‌توان ساختمان را بر حسب کیفیت مصالح و کیفیت ساخت دسته بندی کرد وخریدار نهایی به صورت دقیق از جزییات کار مصالح و نقشه‌ها خبر دار شود یکی از مدارک صدور این شناسنامه بیمه تضمین کیفیت و نقشه‌های ازبیلت می‌باشد و تمام این موارد توسط سازنده دارای صلاحیت و با کنترل سازمان نظام مهندسی انجام می‌گردد

مطابق قانون ناظرین پروژه‌ها قبل از صدور این شناسنامه‌های فنی نباید پایانی را تایید کنند و شهرداری‌ها نیز نباید پایانکار ساختمان‌های بدون شناسنامه فنی را صادر کنند در صورت اجرای کامل و دقیق این قانون مردم و خریدار‌های نهایی می‌توانند به کیفیت ساخت یک ساختمان پی ببرند و از جزییات نقشه‌ها بخصوص تاسیسات مکانیکی وبرقی خبردار شوند کاری مهم که متاسفانه هم اکنون از طرف شهرداری بصورت کامل اجرا نمی‌شود.

بسیاری از ساختمان‌ها بدون داشته شناسنامه فنی و بیمه تضمین کیفیت پایانکار خود را از شهرداری‌ها گرفته و مصرف کننده نهایی هیچ گونه اطلاعاتی از کیفیت و آینده و نقشه‌های آن ساختمان ندارند و این امر مشکلات بسیار زیادی را در زمان بهره برداری و تخریب‌های و زلزله‌ها برای آن‌ها ایجاد میکند.
منبع : خبرگزاری میزان

وکیل دادگستری علی رمضانزاده

وکیل,وکیل دادگستری,پیگیری پرونده قضایی,وکالت,وکیل پایه یک,وکیل طلاق,وکیل خانواده,وکیل در دادگستری,وکیل خانواده در دادگستری,وکیل مهاجرت ,وکیل رمضانزاده۰۹۱۲۱۲۱۳۳۹۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *