آیا حمل خودرو با جرثقیل در حضور راننده قانونی است؟

وکیل دادگستری,وکیل پایه یک,وکیل شرکت,وکیل املاک,وکیل در دادگستری,,وکیل علی رمضانزاده

طبق قانون، مأموران راهنمایی و رانندگی حق ندارند در حضور راننده خودرو، او را به پارکینگ منتقل کنند.

برای بسیاری از ما پیش آمده است که خودروی خود را در قسمت ممنوع خیابان پارک کرده باشیم و سپس پلیس راهنمایی و رانندگی اقدام به حمل آن توسط جرثقیل و انتقالش به پارکینگ کند. اما باید توجه داشت که در صورت حمل خودرو با جرثقیل توسط مأموران راهنمایی و رانندگی، در همه موارد اگر قبل از حمل یا حتی در حین حمل خودرو، مالک آن حاضر شود، مأموران موظف هستند ضمن صدور قبض جریمه، خودرو را به او تحویل دهند.

بر این اساس مأموران راهنمایی و رانندگی نمی‌توانند پس از حضور شما در محل هنگام حمل خودرو اتومبیل شخصی‌تان را به پارکینگ منتقل کنند. در صورت تحویل ندادن خودرو می‌توانید به مأمور گوشزد کنید که مطابق تبصره ۲ ماده ۱۳ قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی او چنین حقی ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *